język:    
Suszarnie "Drzewicz" SC

Suszarnie “DRZEWICZ” typu SC są przewoźnymi suszarniami porcjowymi o ciągłej cyrkulacji ziarna (zboża, kukurydzy, rzepaku i innych) w trakcie procesu suszenia. Są to sprawdzone urządzenia używane od lat przez polskich i zagranicznych rolników. Ich konstrukcja pozwala na łatwy transport. Suszarnie „DRZEWICZ” SC charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną – 0d 11 kW do 22kW w zależności od modelu. Wszystkie suszarnie standardowo posiadają możliwość napędzania z WOM ciągnika.

Palniki gazowe zastosowane w suszarniach typu SC wyposażone są w parowniki gazu, co zapewnia eksploatację suszarń w niskich temperaturach i pozwala na stosowanie propan-butanu w fazie ciekłej.

Dzierżawa zbiorników jest oferowana za symboliczną złotówkę przez firmy sprzedające gaz, które również zapewniają dostawy na terenie całego kraju. Istnieje również możliwość wypożyczenia zbiornika na czas suszenia. Zastosowanie propanu-butanu pozwala znacznie obniżyć koszty suszenia w porównaniu z suszarniami opalanymi olejem opałowym. Cena propanu-butanu do celów grzewczych jest niższa od cen “auto-gazu” o wysokość akcyzy (ok. 50 gr./litr).

Dodatkową zaletą gazu jest czystość spalin, co ma szczególne znaczenie przy suszeniu ziarna bez wymiennika ciepła.

Do wyboru są dwa rodzaje sit ścian:
1. Sita ocynkowane i malowane proszkowo o średnicy otworów 1,4 mm. Są to uniwersalne sita które pozwalają na suszenie rzepaku, zbóż, kukurydzy i innych.
2. Sita NIERDZEWNE o średnicy otworów 2,4 mm. Sita te świetnie sprawdzają się przy suszeniu zbóż i kukurydzy - nie wymagają tak częstego czyszczenia jak sita o mniejszych otworach. Sita te zapewniają również lepszą wymianę powietrza co przyspiesza proces suszenia. Przy suszeniu rzepaku z suszarni wysypie się od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów rzepaku - w zależności od typu suszarni i wielkości ziaren.

Wszystkie modele wyposażone są w czyszczalnik sitowy i centralny punkt smarowania, napęd z silnika elektrycznego lub WOM (stosowany zamiennie) oraz składany kosz przyjęciowy o długości 2,75 m. Modele SC-245, SC-345 i SC-545 wyposażone są w wentylatory osiowe, a modele SC-600 i SC-800 w wentylatory promieniowe o obniżonym poziomie hałasu. Wszystkie suszarnie mogą być wyposażone w separator zanieczyszczeń lekkich z cyklonem.
Copyright 2010 Drzewicz. Wykonanie proti - to be online